Stanovanjska vila F- NOVOGRADNJA s 14 stanovanji je locirana na Teznu ob ulici Heroja Nandeta. Na vzhodu meji parcela na rob Stražunskega gozda, na zahodu pa na niz individualne stanovanjske zazidave s pogledom na Pohorje.
Pri zasnovi stanovanj je upoštevana bližina gozda in nizka individulana stanovanjska gradnja. Velike steklene površine dnevnih prostorov in balkonov tako omogočajo vizualni stik z okoljem. Vsa stanovanja so dostopna iz vezanega hodnika in preko centralnega stopnišča. Iz kleti do vseh etaž pa je možen dostop tudi z osebnim dvigalom. Ogrevanje bo na zemljski plin. Plinske kondenzacijske peči so nameščene v vsaki stanovanjski enoti.
Stanovanjski objekt ima klet, pritličje, prvo in drugo nadstropje ter podstrešje. V kleti je podzemna garaža s 14 parkirnimi mesti ter shrambni boksi. Devet parkirnih mest je tudi ob ulici pred stanovanjsko vilo. V pritličju je prostor za vozičke in kolesa (kolesarnica), prostor za čistila, vhod z vetrolovom, stopnišče, hodnik, prostor za dvigalo, eno enosobno stanovanje, dve dvosobni stanovanji in dve trosobni stanovanji. Stanovanja v pritličju imajo ograjene atrije s teraso. V prvem nadstropjuje hodnik, s katerega se pride v dva trosobnai stanovanja in dva štirisobna stanovanja. V drugem nadstropju je hodnik, iz katerag se pride v eno enosobno stanovanje in v štiri dvonadstropna stanovanja: tri stanovanja so trisobna, eno stanovanje je štirisobno. Podstrešje je razdeljeno in pripada stanovanjem v drugem nadstropju. Stanovanja bodo finalizirana, razen podstrešja, ki je finalizirano le delno.
Vsa stanovanja v stanovanjski vili so finalno obdelana. V stanovanjih so tla obložena z lamelnim parketom. Tla v kopalnicah in snitarijih obložena s talno keramiko.. Balkonska tla so finalno obdelana s kvalitetno, proti marzu odporno granitno gres keramiko. V stanovanjih in ostalih prostorih so stenein stropovi prepleskani s poldisperzijskimi barvami, razen v kopalnicah in sanitarijah, kjer so stene obložene s kvalitetno keramiko do višine 200 cm. Okenski okvirji so iz PVC-ja. Zasteklitev je izvedena z izolacijskim- termopan steklom. Okna imajo vgrajene zunanje alu žaluzije. Notranje okenske police so kamnite ali iz umetnega kamna. Vhodna vrata v stanovanja so lesena- protivlomna. Notranja vrata v stanovanjih (podboji in vratna krila) so lesena in strojno barvana. Stavbno okovje (kljuke) je kovinsko. V stanovanjih duplex- dvonadstropna je stopnišče v mansardo obdelano z lesenimi nastopnimi ploščami. Mansardni prostori so finalno obdelani, razen mankajoča dela: stenski in stropni opleski in polaganje parketov.
Stanovanjska vila je klasične gradnje- zunanji kletni zidovi so armirano betonski 20 cm, notranji kletni zidovi so opečni, zunanji zidovi v pritličju, nadstropju in podstrešju so zidani z opečnimi zidaki debeline 30 cm. Notranji delilni zidovi z opečno zvočnoizolativno opeko debeline 25 cm. Predelne stene so zidane z opečnimi zidaki debeline 10 sm ali z montažnimi mavčnimi stenami. Fasad je finalno obdelana -demit, z zaključnim slojem iz mineralnega ometa. Streha je štirikapnica. Kritina je zareznik in pločevina. V stanovanjski vili so hodniki in stopnišča obložena s kvalitetno gres keramiko ali z naravnim kamnom. Nastopne ploskve stopnic so obložene s kamnitimi ploščami ( naravni kamen) ali z granitno gres keramiko. V podzemni garaži so tla obdelana z asfaltom. Stene v hodnikih so prepleskane s poldisperzijskimi barvami. Stanovanjska vila bo končana in vseljiva meseca aprila 2009.
Četrtek, 2. februar 2012
Sreda, 1. februar 2012
Sreda, 18. januar 2012
Nepremičnine Si21
Nepremičnine in nepremičninske agencije na enem mestu
tel: 01 280 50 80
fax: 01 280 50 85
e-mail: urednistvo@kabi.si