Ker so graditelji nove mariborske tržnice del mestnega obzidja, ki bi moral biti sestavni del novega objekta, preprosto obzidali z novim zidom, so jih na Zavodu za varstvo kulturne dediščine prijavili kulturnemu inšpektoratu
Z otvoritvijo razstave Poljane, razširjeno mestno središče v Zgodovinskem atriju Mestne hiše v Ljubljani, se je aprila zaključil tretji mednarodni urbanistično arhitekturni natečaj za arhitekte do štiridesetega leta starosti - Europan 9 v Sloveniji. Organizirala sta ga Mestna občina Ljubljana in Europan Slovenija. Po Brežicah (Europan 8), Izoli (Europan 7) in Mariboru (Europan 7 in 8) se je Europanu tokrat pridružila Ljubljana in tako sodelovala v sicer že devetem natečaju skupaj z ostalim dvainsedemdesetimi sodelujočimi evropskimi mesti. V Europan 9 je bila v Sloveniji v deveti krog vključena le Ljubljana, ki je ponudila natečajnikov v obdelavo skoraj celotno območje Poljan. Naloga je predvidevala preobrazbo območja Poljane, ki je opredeljene kot strateško pomembna lokacija za širitev mestnega središča proti vzhodu. Prispelo je trideset natečajnih rešitev.
Pivka - Župan občine Pivka Robert Smrdelj se ob jutrišnjem občinskem prazniku kar zadovoljno ozira na minulo leto, saj ugotavlja, da je bilo vodstvo občine uspešno pri uresničevanju zastavljenih ciljev. "Iščemo take naložbe, kjer lahko dobimo dodatne vire iz evropskega in državnega proračuna. Tako denimo pripravljamo nekaj milijonov evrov vreden projekt gradnje kanalizacije in čistilne naprave v Pivki," pravi Smrdelj.
Ljubljana - Družba Primorje, ki jo vodi Dušan Černigoj, prevzema podjetje Stavbar IGM (nekdanji Prevent Gradnje IGM). Po besedah Ivana Cajzka, direktorja Gic Gradnje, za zdaj še lastnika Stavbarja IGM, bodo podpisali kupoprodajno pogodbo še ta teden.
Ljubljana - Na javno naročilo za pripravo projekta gospodarskega središča Feniks v Posavju, vrednega 2,3 milijona evrov brez DDV, sta se prijavila Ljubljanski urbanistični zavod (LUZ) in mariborsko podjetje Urbis.
Z včerajšnjim koncertom Slovenske filharmonije "Evropa Ljubljani – Ljubljana Evropi" na Pogačarjevem trgu sta Mestna občina Ljubljana in Predstavništvo Evropske komisije v Sloveniji počastila 9. maj, Dan Evrope in praznik Ljubljane.
Župan Zoran Janković bo danes, 9. maja 2008, ob 18. uri v Atriju Mestnega muzeja Ljubljana odkril kip Belega angela, darilo Vilne, ki je hkrati tudi simbolno povabilo Ljubljani na obisk litvanske prestolnice v letu 2009, ko bo Vilna Evropska prestolnica kulture.
Petek, 18. julij 2008
Petek, 18. julij 2008
Nepremičnine Si21
Nepremičnine in nepremičninske agencije na enem mestu
tel: 01 280 50 80
fax: 01 280 50 85
e-mail: urednistvo@kabi.si