Uspešna predstavitev slovenskih investicijskih projektov nemški poslovni javnosti

Nepremičnine Si21

Novice

Novice_iz_sveta_nepremicnin/rem

Ljubljana, 8. oktober 2014 – Danes se v Münchnu zaključuje največji evropski investicijsko-nepremičninski sejem EXPO REAL 2014. Na njem se je pod okriljem javne agencije SPIRIT Slovenija na 88 kvadratnih metrih slovenskega razstavnega prostora predstavilo tudi sedem tržno najbolj zanimivih slovenskih projektov, agencija pa je pripravila tudi izjemno odmeven promocijski dogodek predstavitve Slovenije in regije Pokolpje kot zanimive investicijske in turistične destinacije.Ljubljana, 8. oktober 2014 – Danes se v Münchnu zaključuje največji evropski investicijsko-nepremičninski sejem EXPO REAL 2014. Na njem se je pod okriljem javne agencije SPIRIT Slovenija na 88 kvadratnih metrih slovenskega razstavnega prostora predstavilo tudi sedem tržno najbolj zanimivih slovenskih projektov, agencija pa je pripravila tudi izjemno odmeven promocijski dogodek predstavitve Slovenije in regije Pokolpje kot zanimive investicijske in turistične destinacije.

Med 6. in 8. oktobrom 2014 so se na 88 kvadratnih metrih slovenskega razstavnega prostora v osrednji hali B2-410 pod okriljem SPIRIT Slovenija skupaj predstavljali naslednji tržno najbolj zanimivi slovenski projekti, izbrani na podlagi javnega povabila, in sicer:

  • - Večstanovanjski objekt Kozara Rogaška Slatina;
  • - Terme SPA Rogaška d. d.;
  • - Poslovni objekt BRDO v Tehnološkem parku v Ljubljani;
  • - Taurus Lifestyle Center;
  • - Tomos Sever;
  • - Invest IN Krško;
  • - Turistična ponudba Pomurja.

 

 

Sejem EXPO REAL v Münchnu poteka že od leta 1998 in velja za najodmevnejši investicijsko-nepremičninski sejem na območju Evropske unije. Kot je poudaril mag. Matej Skočir, vodja Sektorja za spodbujanje internacionalizacije in tujih neposrednih investicij na SPIRIT Slovenija, gre za ključni investicijsko-nepremičninski sejem na področju Evropske unije, zato je prisotnost na sejmu nujna tako s promocijskega vidika kot z vidika ohranjanja in vzpostavljanja stikov z novimi in obstoječimi poslovnimi partnerji. »V Sloveniji imamo kar nekaj investicijskih priložnosti, ki so lahko zanimive za nemške investitorje. To dokazujeta tudi dve izvedeni investiciji s strani nemških družb, in sicer družbe Fraport, ki je prevzela Aerodrom Ljubljana in družba Mahle, ki je prevzela Letriko. Ob tem velja poudariti, da nemški investitorji izpostavljajo, da želijo delati predvsem v stabilnem in predvidljivem poslovnem okolju.”

Ob robu sejemskega nastopa je SPIRIT Slovenija v sodelovanju z Razvojno informacijskim centrom Bela krajina ter predstavništvom SPIRIT Slovenija v Münchnu organizirala tudi promocijski dogodek predstavitve Slovenije in regije Pokolpje kot investicijske lokacije in turistične destinacije. Ta je potekal v hotelu Bayerischer Hof in privabil preko 150 udeležencev.

Tomaž Pestotnik iz Avtotehne d. d. je pojasnil, da je »Avtotehna na sejmu predstavila projekt TAURUS LIFESTYLE CENTER. Gre za konceptualno zasnovo pozidave ob Celovški cesti v Ljubljani, kjer v večnamenskem centru z več kot 160.000 m2 površin zagotavljajo storitve najširšega spektra sodobnih bivalnih centrov, vključno s hotelsko, trgovsko, tehnično storitveno in wellness ponudbo, poslovnimi prostori ter različnimi oblikami stanovanjske ponudbe (oskrbovana stanovanja, stanovanjske enote različnih standardov ipd.) Projekt je naletel na pozitiven odziv med obiskovalci sejma.«

»Korporacija Hidria je v fazi prodaje več lokacij, v katerih ne opravlja več dejavnosti, zato na trgu predstavljamo predvsem proizvodne in poslovne stavbe, od koder smo preselili proizvodnjo. Gre za lokacije v Ljubljani, Idriji in v Kranju. Izjema je le nekaj več kot 56 tisoč m2 veliko zemljišče v Kopru, ki je namenjeno za gradnjo tehnološkega parka, nakupovalnega centra ali logističnega centra. Iščemo torej investitorje, ki jih zanima opravljanje dejavnosti v obstoječih objektih kot tudi tiste, ki bi razvili projekte na delu omenjenega zemljišča ob slovenski obali,« je povedal Andrej Lavrič, ki je na sejmu predstavljal projekt TOMOS Sever.

 

»V podjetju imamo več lokacij, na katerih razvijamo projekte. Najbolj zanimiv za tuje investitorje je projekt Tehnološki park Ljubljana na Brdu, za katerega iščemo končnega uporabnika, ki bi objekt najemal ali pa ga kupil. Če bi sklenili ustrezno pogodbo, bi bilo iskanje finančnih virov precej lažje. Gre za 27 tisoč m2 velik objekt s pridobljenim gradbenim dovoljenjem. Objekt je predviden za opravljanje poslovnih dejavnosti, njegova vrednost je približno 30 milijonov evrov, vanj pa smo doslej vložili okoli pet milijonov in pol evrov. Zaenkrat je zanimanje za ta projekt precej mlačno, vendar precej boljše kot lansko leto. Za tuje investitorje je Slovenija precej neznana, zelo pa jih zanima politična stabilnost v naši državi in možnost donosov,« je poudaril Ivan Bezjak, ki je predstavljal projekt Poslovni objekt BRDO v Tehnološkem parku v Ljubljani.

Feri Gönc iz RRA Mura pa je dejal, da je njihova predstavitev na sejmu podobna lanski, »saj predstavljamo lokacije, primerne za vse vrste nepremičninskih projektov. Vendar imamo letos prvič primer, da za znanega investitorja, ki bi v našem območju začel proizvodnjo iščemo poslovnega partnerja, ki bi zanj zgradil proizvodni objekt, omenjeni investitor bi v njem opravljal dejavnost in plačeval najemnino. Tovrstnih projektov je v tujini zelo veliko, v Sloveniji pa gre za izjemne primere. Ta primer dokazuje, da je Pomurje zanimivo za tuja podjetja, ki k nam prinašajo tudi za nas nove, za tujino pa povsem uveljavljene poslovne prakse.«

Nepremičnine Si21

Deli na Facebook
Deli na Twitter
house image

Želite prejemati obvestila o novicah? Prijavite se na naše e-novice: